O nás

Historie:

Naše vinařství se nachází v obci Kobylí s dlouholetou vinařskou tradicí, jejíž historie sahá až do roku 1252. Výrobě vína a vinohradnictví se věnovali naši předci po celé generace. Vinařská tradice rodiny Mikulicových má své první dochované zmínky již v roce 1883, z této doby si můžete prohlédnout náš lis na hrozny, v expozici ve vinařském muzeu v Mikulově.

Do budoucna chceme rozšiřovat vlastní produkci hroznů a tak i nadále pokračovat v rodinné tradici vinařství, radovat se z vydařeného ročníku a těšit se na další.

Výroba a technologie:

Ve vinohradě klademe velký důraz na ruční práci s péčí o jednotlivý keř, na správné obdělávání vinic, zastáváme názor, že víno se dělá převážně ve vinohradě a je to jeden z nejdůležitějších faktorů pro výrobu našeho vína. K práci ve vinohradu se snažíme přistupovat vždy s láskou a šetrně k přírodě.

Vína vyrábíme technologií řízeného kvašení a odkalováním, což umožňuje vyrábět půvabná vína s velmi svěžím ovocným charakterem buketních látek. Ve sklepě používáme šetrné zpracování hroznů, které je důležité pro celkovou kvalitu Vína

Pěstované odrůdy v našich vinicích:

Hibernal, Pálava, Solaris, Müller Thurgau, Veltlínské Zelené, Irsai Oliver, Muškát Moravský, Neuburské, Ryzlink Rýnský, Ryzlink Vlašský, Svatovavřinecké, Cabernet Moravia, Modrý Portugal.