O nás

Historie:

Naše vinařství se nachází v obci Kobylí. Obec s dlouholetou vinařskou tradicí, její historie sahá až do roku 1252. Obec je začleněná do mikroregionu Modré hory. Výrobě vína a vinohradnictví se věnovali naši předci po celé generace. Vinařská tradice rodiny Mikulicových má své počátky již v roce 1883. Z té doby je i náš lis na hrozny, momentálně v expozici ve vinařském muzeu v Mikulově.

Výroba:

Klademe velký důraz na správné obdělávání vinic, zastáváme názor, že víno se dělá převážně ve vinohradě a je to jeden z nejdůležitějších faktorů pro výrobu našeho vína.

Pěstované odrůdy

Pěstované odrůdy v našich vinicích: Muller Thurgau, Veltlínské zelené, Irsai Oliver, Muškát moravský, Neuburské, Svatovavřinecké, Cabernet Moravia, Modrý Portugal.

Technologie:

Vína vyrábíme technologií řízeného kvašení a odkalováním, což umožňuje vyrábět půvabná vína s velmi svěžím ovocným charakterem buketních látek. Ve sklepě používáme nejšetrnější zpracování hroznů, které je důležité pro celkovou kvalitu vína. K práci ve vinohradu se snažíme přistupovat vždy s láskou a šetrně k přírodě. Při prodeji upřednostňujeme kontakt s koncovými zákazníky a vytvoření pocitu, že mají svého vinaře. Do budoucna bychom chtěli rozšířit vlastní produkci hroznů a tak i nadále pokračovat v rodinné tradici vinařství.